Univerzita Jana Amose Komenského Praha s. r. o.
Informace o škole a nových studijních programech
Univerzita Jana Amose Komenského Praha je první soukromou vysokou školou v České republice, která získala statut univerzity. Nabízí studium širokého spektra společenskovědních oborů. Pilíři studia se v průběhu existence univerzity staly Speciální pedagogika, Vzdělávání dospělých, Andragogika, Evropská hospodářskosprávní studia, Sociální a mediální komunikace, Právo v podnikání, Manažerská studia a Scénická a mediální studia. Nově byly akreditovány studijní programy Mezinárodní vztahy a diplomacie a Resocializační a penitenciární pedagogika.
Bakalářský program Mezinárodní vztahy a diplomacie klade důraz na poznání mezinárodních ekonomických a bezpečnostních vztahů a ekonomické diplomacie. Multidisciplinární a komplexní charakter studia nabízí široké možnosti uplatnění v praxi i možnost dalšího studia. Absolvent získá odpovídající znalosti a kompetence v oblasti historie i současnosti mezinárodních vztahů v politické, ekonomické, právní, bezpečnostní a kulturní dimenzi a je schopen analyzovat a interpretovat vývoj a dynamiku mezinárodních vztahů, včetně krizových situací, a navrhovat vhodné postupy při jejich řešení.
Absolvent se uplatní jako specialista či vedoucí pracovník na základní a střední úrovni řízení především:
- ve státní správě, PR a poradenství v oblastech, které se dotýkají mezinárodních vztahů a mezinárodní spolupráce vyžadující diplomatické chování a jednání
- v zájmových skupinách, politických stranách, lobbingu a sdělovacích prostředcích v EU a jiných evropských strukturách
- v mezinárodních organizacích vládních i nevládních
- v zahraničních firmách a institucích působících v ČR
- v českých firmách působících v zahraničí
- v oblasti poradenství u nadnárodních institucí
- v českých institucích v zahraničí jako reprezentant českého průmyslu, obchodu, kultury atd.
Bakalářský program Resocializační a penitenciární pedagogika je ve struktuře pedagogických věd dnes již samostatným multidisciplinárním oborem, který v sobě snoubí pedagogiku, speciální a sociální pedagogiku, psychologické vědy, sociologii, penologii a penitenciaristiku a další příbuzné společenské nauky.
Absolvent studijního programu Resocializační a penitenciární pedagogika je vysokoškolsky vzdělaný odborný pracovník – specialista připravený v teoretické i praktické oblasti na přímou resocializační práci s jedinci nacházejícími se v celém spektru speciální pedagogiky, sociální pedagogiky a sociální práce. V hierarchii řízení bude stát na úrovni samostatného pracovníka, nebo v oblasti řídicí činnosti na úrovni středního managementu. Je schopen plně reflektovat jedince svěřené do jeho působnosti, je připraven podílet se na jeho resocializaci, reintegraci, ale i výchově, respektovat jeho anatomicko-fyziologické a vývojové zvláštnosti, pohlaví, národnost, jazyk, náboženství, sociokulturní zvyklosti a tradice a další specifické potřeby, z nichž vyplývá užití speciálních metod a individualizovaných forem resocializace a další péče o tyto jedince.
Absolvent získá kompetence profesně oborové, sociálně/speciálně pedagogické = resocializační a reintegrační, penitenciární, diagnostické, intervenční, komunikační a řadu dalších.
Absolvent se uplatní:
- ve střední řídicí a odborné funkci v rámci resortů MŠMT ČR, MV ČR, MSp ČR (Vězeňské služby ČR, PaMS), MPSV ČR, MZ ČR a dalších státních i nestátních institucí, které se podílejí na resocializaci
- na společenském trhu práce, zejména ve službách a silových resortech
- v širokém spektru pomáhajících profesí
- v práci s vězni, bezdomovci, mládeží s rizikovým chováním, na vojenských misích, v zařízení zajišťující sociální služby/péči, OSPOD a řadě dalších
Rámcové uplatnění absolventa – získaná kvalifikace odpovídá požadavkům zákona č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a také zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, zákona č. 555/1992 Sb., o Vězeňské službě ČR, zákona č. 169/1999 Sb., o výkonu trestu odnětí svobody, zákona č. 361/2003 Sb., o služebním poměru příslušníků bezpečnostních sborů a dalších zákonů jednotlivých resortů upravujících možnosti resocializace.
Pro kompletní nabídku atraktivních studijních programů a informace o přijímacím řízení navštivte webové stránky školy.
Programy celoživotního vzdělávání:
- Studium v oblasti pedagogických věd pro učitele odborných předmětů a odborného výcviku (DVPP)
- Studium v oblasti pedagogických věd – speciální pedagogika (DVPP)
- Doplňující didaktické studium anglického jazyka (DVPP)
- Studium pro asistenty pedagoga (DVPP)
- Koordinátor mediální výchovy (DVPP)
- Arteterapie – umělecká kreativní terapie (DVPP)
- Certifikáty TELC
- Kurzy českého jazyka
Informace o přijímacím řízení
Termín podání přihlášek:
1. termín do 31. 3. 2020, 2. termín do 15. 9. 2020 pokud není stanoveno jinak, dále individuálně do naplnění kapacity
Obsah přijímacího řízení:
Přijímací řízení probíhá na základě předložené přihlášky ke studiu na vysoké škole a dalších dokumentů
Administrativní poplatek:
500 Kč
Školné:
podrobněji na webových stránkách školy
Formy studia
- prezenční (denní)
- kombinovaná (umožňuje bezproblémové studium při zaměstnání)
Celoživotní vzdělávání
Doplňkové pedagogické studium, speciální pedagogika, doplňující didaktické studium anglického jazyka, studium pro asistenty pedagoga, kurzy českého jazyka, cizí jazyky (certifikáty TELC)

