Vzdělávací program je rozdělen na dvě základní části s téměř stejnou hodinovou dotací. Jedná se o teoretické a praktické vyučování. Skladba učiva je zvolena tak, aby teoretická a praktická část spolu korespondovali a pokrývali co nejširší oblast odborné problematiky. Důraz při výuce je kladem na samostatné komplexní řešení předpokládaných problémů. Cílem kurzu je získání znalostí v oboru, ale i pochopení souvislostí mezi jednotlivými moduly a získání přehledu o celé problematice.
Profesní kvalifikací se rozumí způsobilost vykonávat určitou činnost. Pracujete v profesi, kterou jste nevystudovali, nebo chcete změnit zaměstnání a potřebujete si doplnit znalosti a dovednosti v oboru, či jen získat osvědčení o svých dovednostech? V tomto případě Vám pomůže problematiku řešit zákon č. 179/2006 sb. o ověřování a uznávání výsledků dalšího vzdělávání. Zákon definuje pojem dílčí a úplná kvalifikace. Úspěšným složením zkoušky absolvent získá příslušné osvědčení o dílčí zkoušce. Složením určitého počtu dílčích zkoušek v kombinaci se závěrečnou zkouškou lze získat úplnou kvalifikaci. To pro Vás znamená vykonávat určité povolání.
Více o dílčích zkouškách na www.narodnikvalifikace.cz
Součástí kurzu je 5 profesních kvalifikací a je nutné absolvovat všechny. Z každé profesní kvalifikace se koná zkouška a to 1x za 2 měsíce (většinou v sobotu).
- Montér elektrických instalací
- Montér elektrických sítí
- Montér elektrických rozvaděčů
- Montér slaboproudých zařízení
- Montér hromosvodů
Po úspěšném složení těchto dílčích zkoušek a zároveň vykonáním státní závěrečné zkoušky (písemné, praktické a ústní) získává uchazeč úplnou kvalifikaci v oboru Elektrikář a zároveň možnost získat osvědčení z vyhlášky 50.
Kurz je hrazen účastníkem, zaměstnavatelem nebo úřadem práce. Cena kurzu – na dotaz.
Organizace výuky
Výuka je rozdělena na teoretickou a praktickou část. Celková dotace činí 398 hodin, teoretická část je 170 hodin, praktická část činí 210 hodin a zkouška 18 hodin. Výuka probíhá každé pondělí celý den cca 7.00–18.00.
Podrobnější rozpis hodinové dotace předmětu je uveden v učebním plánu. Výuka zahrnuje pouze odborné předměty. Při odborném výcviku jsou dodržovány předpisy BOZP podle platné legislativy. Odborný výcvik je realizován v dílnách SOŠE, COP.
Profil absolventa
Po absolvování tohoto vzdělávacího programu získá absolvent kompetence pro instalaci, opravy, údržbu, kontrolu a měření elektrotechnických rozvodů a zařízení spotřebního i průmyslového charakteru. Dále se předpokládá, že absolvent bude schopen posoudit daný pracovní úkol komplexně a bude schopen navrhnout vhodné řešení a s tím související pracovní postup.
Po ukončení programu dalšího vzdělávání je absolvent schopen vykonávat tyto činnosti:
- práce na rozvodech elektrické energie,
- elektrické instalace v obytných i průmyslových objektech,
- montáž, údržba, opravy a připojování elektrických spotřebičů spotřebního i průmyslového charakteru,
- zapojování a připojování rozvaděčů pro bytové i průmyslové použití,
- osazování elektronických prvků a připojování slaboproudých modulů.
Roční vzdělávací program zakončený závěrečnou zkouškou a výučním listem je určen pro muže i ženy s ukončeným alespoň základním vzděláním, učebním oborem, středním vzděláním nebo vysokoškolským vzděláním. Podmínkou je dobrý zdravotní stav doložený lékařským potvrzením. K přijetí do kurzu je nutné zaslat originál přihlášku s lékařským potvrzením a dokladem opředchozím vzdělání. Termín pro odevzdání přihlášky je od ledna do naplnění kapacity. Kapacita kurzu omezená!!!