Zavřít

Vyšší odborná škola publicistiky

Kontakty na školu
  • Cizí jazyky AJ
  • Ubytování Neuvedeno
  • Stravování Neuvedeno

Obory a zaměření

Obor, zaměření Forma
studia
Přijmou
2023/24
Přihl./přij.
2022/23
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Publicistika 72-42-N/02 Denní 3 roky PO NE NE
Školné:  32 000 Kč Ukončení:  Absolutorium
Publicistika 72-42-N/02 Kombinovaná 3 roky PO NE NE
Ukončení:  Absolutorium
Faktografická rozhlasová a televizní tvorba 82-43-N/09 Denní 3 roky PO NE NE
Školné:  32 000 Kč Ukončení:  Absolutorium
Faktografická rozhlasová a televizní tvorba 82-43-N/09 Distanční 3 roky PO NE NE
Ukončení:  Absolutorium
Faktografická rozhlasová a televizní tvorba 82-43-N/09 Kombinovaná 3 roky PO NE NE
Ukončení:  Absolutorium

Podrobné informace o škole

Jsme praktická škola medií, která vás za tři roky vybaví znalostmi i praktickými dovednostmi různých mediálních profesí. Naši studenti nesedí jenom v lavicích, ale vše si pod vedením profesionálů z oboru vyzkouší na vlastní kůži, a tak po škole plynule vplouvají do mediální branže. Již 25 let.

Jsme malá škola, kde nezmizíte v davu. U každého najdeme a rozvíjíme jeho individuální talent. Najděte ten svůj!

VOŠP je v centru Prahy. Díky tomu si užijete studentský život s přáteli a můžete načerpat mnoho inspirace pro svou tvorbu.

Na naší škole sice nezískáte bakalářský titul, ale získáte praktické dovednosti, které mnohonásobně vyváží titul z univerzity. A pokud budete Bc. přeci jen chtít, partnerské vysoké školy vám uznají zkoušky z VOŠP a během jednoho roku si Bc. můžete dodělat.

Výše školného na VOŠP činí 32 000 Kč na rok (dva semestry). Je to opravdu málo vzhledem k tomu, že škola má vlastní studia i profesionální televizní techniku a kontakt s profesionály z oboru si užijete v malých skupinách.

V prvním ročníku si vyzkoušíte základ z každého oboru, který naše škola nabízí. Do druhého ročníku si pak vybíráte své hlavní zaměření. Protože se média a komunikační obory neustále rozvíjejí, všechna zaměření mají budoucnost a najdete v nich uplatnění.

Pište!

Jestli vás baví psát, jednoznačně patříte k nám. Na počátku je slovo – ať točíte reportáž, píšete román, stavíte web nebo kampaň. Také u nás je psaní základ všeho. Věřte, že tyto zkušenosti se budou hodit, ať budete v životě dělat cokoliv.

Poznejte publikum!

Když víte, jak funguje marketing a co publikum chce, vždycky budete mít úspěch. Pak vás nezaskočí organizace akcí pro veřejnost, ať se jedná o workshop, komunitní setkání, či velký kulturní festival.

Točte!

Ať televize nebo rozhlas, je to láska na celý život. Ve chvíli, kdy školní televize vysílá vaší první reportáž, už víte, že nechcete nic jiného! Své získané dovednosti si vyzkoušíte například v Mediálním dni VOŠP. Právě tam se rodí kameramani, střihači, redaktoři, reportéři i produkční. Tak kým se stanete vy?

Více informací naleznete na www.studujvosp.cz nebo www.vosp.cz

Zobrazit více