Zavřít

Střední škola technická Vysoké Mýto

Kontakty na školu
Videa

Dny otevřených dveří

DOD – individuální dle domluvy na tel. čísle 604 801 100. Cena oběda 32 Kč (ostatní – snídaně 18 Kč, přesnídávka 15 Kč, svačina 15 Kč a večeře 27 Kč). Stipendia, zahraniční stáže pro studenty, teoretická výuka, praktický výcvik, vlastní autoškola, svářecí škola, špičkové vybavení odborných pracovišť. Praxe v nejvýznamnějších firmách a zemědělských podnicích regionu. Vynikající výsledky v soutěžích odborných dovedností. Široké uplatnění absolventů na trhu práce. Ubytování, stravování, tělocvična, sportovní hřiště se nachází v jednom areálu. Neomezený internet a Wi-Fi připojení, dobrá dopravní obslužnost, možnost získání Europassu.
Zobrazit více
  • Cizí jazyky AJ
  • Ubytování 800  Kč/měsíc
  • Stravování 640 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2021/22
Přihl./přij.
2020/21
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Strojírenství (Počítačová grafika ve strojírenství) 23-41-M/01 Maturitní zkouška4 roky 90 13/6 ČJ,M ANO ANO
Mechanik strojů a zařízení (Mechanik strojů a zařízení pro CNC stroje) 23-44-L/01 Maturitní zkouška4 roky 36 18/5 ČJ,M ANO ANO
Strojní mechanik (Zámečník) 23-51-H/01 Výuční list3 roky 24 7/0 ANO NE
Nástrojař 23-52-H/01 Výuční list3 roky 24 6/4 ANO NE
Karosář 23-55-H/02 Výuční list3 roky 36 14/4 ANO NE
Autolakýrník 23-61-H/01 Výuční list3 roky 36 20/9 ANO NE
Mechanik opravář motorových vozidel (Automechanik) 23-68-H/01 Výuční list3 roky 30 43/18 ANO NE
Čalouník (Dekoratér) 33-59-H/01 Výuční list3 roky 24 13/9 ANO NE
Opravář zemědělských strojů 41-55-H/01 Výuční list3 roky 36 29/13 ANO NE
Nástavby:
Provozní technika; VYU 23-43-L/51 Maturitní zkouška2 roky 30 17/13 ČJ,M NE ANO

Podrobné informace o škole

Střední škola technická Vysoké Mýto – místo, kde připraví pro život

Střední škola technická Vysoké Mýto sdělí už na svém webu zájemcům vše podstatné: „Ať si vybereš jakýkoliv obor, ve škole tě na něj skvěle připravíme. Život u nás ale není jen o studiu. Seznámíš se tu se spoustou nových spolužáků a pravděpodobně si uděláš kamarády do konce života. Navážeš kontakty pro budoucí spolupráci i zaměstnání, takže po škole se nemusíš bát o svou budoucnost. Technická je prostě škola, která tě připraví pro život. Naši absolventi se o zaměstnání bát nemusí a mnoho z nich má domluvenou práci ještě před tím, než ukončí studium. Po technických oborech je dlouhodobě velká poptávka. Podporujeme také osobnost žáků, učíme je slušně vystupovat, argumentovat, prosadit se.

Kolik maturitních nebo učebních oborů škola vyučuje?
Žáci si mohou zvolit některý z deseti oborů studia s automobilním nebo strojírenským zaměřením. Koho zajímají auta, rozebírá přístroje na součástky, baví ho počítače nebo rád tvoří a hlavu má plnou nápadů, si u nás určitě vybere. Naše škola posílá do života absolventy čtyřletých oborů s maturitní zkouškou a tříletých oborů s výučním listem. Nyní si i studenti čtyřletého studia mohou ve třeťáku udělat učňovskou zkoušku a pokračovat k maturitě. Vždy se říkávalo, že řemeslo má zlaté dno. Řemesla mají budoucnost a poctivý řemeslník se v dnešní době velmi cení. Žáci si u nás mohou také udělat nejen řidičák a svářečák, ale i hromadu dalších certifikací, pořádáme také workshopy na zajímavá témata nad rámec výuky. Velmi intenzivně se naše škola zapojuje do různých projektů ve spolupráci s Fullbrightovou nadací, vloni realizovala výuku s rodilým mluvčím angličtiny. Aby se ve světě naši absolventi skutečně neztratili, pro školní rok 2021/2022 nabízíme studentům nejen výuku angličtiny, ale i němčiny a francouzštiny. Zakládáme si na tom, že se věnujeme každému žákovi naší školy. Chceme totiž, aby žáci odcházeli ze školy připraveni na život.

Jsou vaši absolventi kvalitně připraveni na vstup do pracovního procesu?
Naše škola si zakládá na propojení teorie a praxe. Zejména v automobilovém průmyslu, v oblasti, která se neustále rozvíjí, sledujeme bedlivě aktuální trendy. Učebny a dílny průběžně vybavujeme moderní technikou. Aktivně spolupracujeme s významnými zaměstnavateli regionu, jejichž okruh se neustále rozšiřuje. Největší prostor pro praxi našich žáků nám tradičně poskytuje IVECO. Každý žák je vyslán na půlroční praxi, kde získá řadu cenných zkušeností. Pracujeme na projektu tzv. duálního vzdělávání po vzoru některých škol v Německu, Rakousku či Slovensku.

Jaké benefity nabízíte žákům ve spolupráci se zaměstnavateli?
Jsou to především zajímavá firemní stipendia od našich spolupracujících partnerů. Ti úspěšným žákům poskytují také finanční i věcné sponzorské dary a mohou vykonávat v těchto společnostech odborné stáže a praxe a zapůjčit si nejmodernější vybavení. Už během studia umožníme žákům zdarma získat celou řadu užitečných certifikací a oprávnění. Ušetří tak desítky tisíc korun. Na mnoha našich oborech mají možnost žáci získat prospěchové stipendium. Díky kvalitní praxi se naši absolventi bez problémů uplatňují na pracovním trhu. A díky spolupráci s partnerskou společností Iveco Czech Republic, a. s. je propojení s praxí ještě lepší. Máme super učitele – sami žáci je kladně hodnotí. Rekonstruujeme budovu školy, jejíž výstavbu započal v 50. letech pan Josef Sodomka. Studentům umíme zprostředkovat práci a zacházíme s nimi rovně a férově.

Poskytuje škola dostatečný prostor k poznávací, sportovním a kulturním aktivitám?
Život na naší škole zdaleka není jen o studiu. Tradičně a systematicky podporujeme sport a zdravý životní styl. Přímo v areálu jsou k dispozici multifunkční hřiště, moderní tělocvična a posilovna. Žáci mají možnost ubytování na Domově mládeže v budově školy v moderně zařízených ubytovacích jednotkách. Součástí DM jsou společenské místnosti a studovna. Stravování žáků zajišťuje škola ve vlastní školní jídelně s moderním vybavením. ŠJ poskytuje celodenní stravování ubytovaných žáků. Oblíbené jsou lyžařské kurzy ve Špindlerově Mlýně a vodácké tábory na Vltavě. Škola organizuje v průběhu roku celou řadu exkurzí, předváděcích akcí odborných firem, časté jsou návštěvy veletrhů, organizování a účast na sportovních a dovednostních soutěžích. Je zapojena do projektu podpory podnikavosti PPINK, implementace KAP II týkající se podpory kariérového poradenství, IKAP podporující polytechnické vzdělávání a dalších programů týkajících se digitalizace, modernizace odborného vzdělávání, a preventivních programů škol např. „nenech to být“, „moje vize 0“, atd. Veřejnosti nabízíme rekvalifikační a odborné kurzy. Technická je prostě škola, která připraví studenty pro život zajímavou praxí, spoluprací s prestižními vysokými školami, výlety, inspirativními soutěžemi, exkurzemi po Česku i v zahraničí.

Proč jít právě sem?

  • O kvalitě výuky v SŠ technické Vysoké Mýto svědčí skutečnost, že pravidelně dostává prestižní ocenění Doporučena zaměstnavateli udělované firmami z celých východních Čech.
  • Škola vyučuje jako jediná v Pardubickém kraji obor čalouník. Obory strojní mechanik, mechanik strojů a zařízení se zaměřením na CNC stroje, autolakýrník, nástrojař a opravář zemědělských strojů jsou podporovány krajským stipendiem. Za produktivní činnosti, na smluvně zajištěných pracovištích, je žákům poskytována finanční odměna.
  • Svářečské průkazy jsou zdarma součástí osnov oborů karosář, strojní mechanik, nástrojař a opravář zemědělských strojů?
  • Řidičská oprávnění mohou získat bezplatně žáci během studia v oborech opravář zemědělských strojů (B, C, T), mechanik opravář motorových vozidel (B, C), karosář či autolakýrník (B) a žáci dalších oborů je získají za zvýhodněných podmínek?

Slavná tradice
Vznik Střední školy technické Vysoké Mýto je spjat s počátky automobilového průmyslu. Školu založil legendární podnikatel a vizionář Josef Sodomka. O oblíbenosti vozidel majitele školy z Vysokého Mýta svědčí i fakt, že mezi odběratele aut patřili například herec Jan Werich, podnikatel Jan Antonín Baťa, hrabě Adolf Schwarzenberg či manželka československého prezidenta Hana Benešová. Škála automobilů a autobusů byla obdivuhodná a měla celosvětový přesah, o čemž svědčí opakovaná uznání na celosvětových výstavách. V současné době Technická škola ve Vysokém Mýtě s potenciálem rychlého a dynamického růstu hrdě kráčí ve šlépějích svého zakladatele.

Více informací na webových stránkách www.technickavm.cz.

Kontakt studijní oddělení: Mgr. Lenka Havlíková, tel. 604 801 100.

Zobrazit více