Zavřít

DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie, s. r. o.

DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie, s. r. o.

Dny otevřených dveří

So 20. 11. 2021 a 11. 12. 2021 10:00–13:00 hod. a všední dny 1. 12. 2021 a 11. 1. 2022 8:00–13:00 hod.
Zobrazit více

Doplňující informace

Nejúspěšnější škola v IT soutěžích pořádaných MŠMT v posledních dvou letech. Důraz na výuku AJ – praxe v Anglii a Irsku, mezinárodní odborné certifikáty v AJ, v posledních pěti letech 4x v TOP 10 nejlepších technických škol u státních maturit z AJ v ČR. Přibližně 10 % absolventů pokračuje ve studiu VŠ v zahraničí. Rozsáhlá spolupráce s IT firmami a vysokými školami. Dálkové studium oboru Ekonomika a podnikání – bližší informace na webových stránkách školy. Stravování poskytuje jiný subjekt. Snídaně 25 Kč, oběd 36 Kč a večeře 30 Kč. Ubytování v DM a ŠJ Pardubice, Rožkova 331.
Zobrazit více
  • Cizí jazyky AJ
  • Ubytování 1600  Kč/měsíc
  • Stravování 720 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2022/23
Přihl./přij.
2021/22
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Informační technologie (Programování) 18-20-M/01 Maturitní zkouška4 roky 26 59/26 Statistika ČJ, M NE ANO
Školné: 25 000 Kč
Informační technologie (Počítačová grafika a internetový marketing) 18-20-M/01 Maturitní zkouška4 roky 26 58/26 Statistika ČJ, M NE ANO
Školné: 25 000 Kč
Ekonomika a podnikání; Kombinovaná; DZŠ 63-41-M/01 Maturitní zkouška4 roky 90 90/90 Statistika NE ANO
Školné: 14 000 Kč

Podrobné informace o škole

DELTA – Střední škola informatiky a ekonomie, s. r. o.

Chtěli byste jednou pracovat třeba pro Microsoft, IBM, Unicorn nebo pro nějakou digitální reklamní agenturu? Studenti DELTY k nim chodí na praxe, pracují na společných projektech a odborníci z firem sedí u jejich maturit. Škola DELTA tu je už 27 let a nabízí svým studentům vzdělání, které je uživí i v budoucnu.

Maturitní obor

  • 18-20-M/01 – Informační technologie:

zaměření: PROGRAMOVÁNÍ

zaměření: POČÍTAČOVÁ GRAFIKA A INTERNETOVÝ MARKETING

Zaměření PROGRAMOVÁNÍ

Je příjemné, když vás učí vývoj mobilních aplikací nebo nejnovější webové technologie programátoři ze špičkových firem jako Unicorn nebo Creative Dock. Na DELTĚ vás budou učit ve 3. a 4. ročníku. Nechcete na brigádách smažit hamburgery? Pojďte programovat třeba pro Medoro, Rehamzu, Foxconn a další firmy, kde zaměstnávají DELŤÁKY už při studiu. Chcete maturovat ze zeměpisu nebo raději se svým maturitním projektem zvítězit v celostátním kole Středoškolské odborné činnosti? Váš projekt Vám budou oponovat lidé, kteří tomu skutečně rozumí – například předseda Jednoty školských informatiků z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy nebo proděkan Fakulty informačních technologií pražské ČVUT. Tam všude vás pak vezmou bez přijímaček. Jestli máte chytrou hlavu, baví vás technologie a chcete, aby vám učivo dávalo smysl, pojďte se učit programovat. V letech 2021 a 2019 byla DELTA nejúspěšnější školou v programátorských soutěžích pořádaných MŠMT v ČR.

Spolupráce s Microsoftem

DELTA je Vzdělávacím centrem a pilotní školou Microsoftu. Její studenti vyučují jako lektoři v rámci Akademie programování na základních školách a vystupují na konferencích pořádaných Microsoftem. Mají možnost se zapojit do tréninkového programu Student Training Center, jehož krajský výběr probíhá přímo na škole.

Zaměření POČÍTAČOVÁ GRAFIKA A INTERNETOVÝ MARKETING

Kdo vás může naučit lépe počítačovou grafiku, video a zvuk než dvojice profesionálů s dlouholetou zkušeností z grafických a reklamních agentur a kameraman a zvukař z České televize? Pod jejich vedením budete vytvářet grafické práce do svého osobního portfolia, které vám poslouží jako vaše vizitka otevírající dveře k pracovním pozicím v reklamních agenturách. Váš maturitní projekt z oblasti internetového marketingu může oponovat například marketingový ředitel reklamní agentury Barth Media nebo lidé z DF Marketing.

Spolupráce s eBRÁNOU a DF Marketingem

Spolupráce školy v oblasti internetového marketingu je zcela konkrétní: Studenti chodí pravidelně do těchto firem na praxe a jejich pracovníci vedou maturitní projekty studentů. Mezi zaměstnanci najdete řadu absolventů DELTY. Tyto firmy také sponzorovaly poslední ples maturantů.

Příprava pro mezinárodní pracovní trh

V průběhu studia skládají studenti mezinárodně uznávané certifikáty od Microsoftu, Oraclu, Cisca a Googlu (obvykle v angličtině). Proto i některé hodiny probíhají částečně v angličtině. Za poslední dva roky vyjelo třicet studentů DELTY na měsíční pracovní stáže do londýnských IT firem. Letos se praxe přesouvají do Irska. Z posledních dvou maturitních ročníků pokračují ve studiu 4 na britských a 2 na irských VŠ. U státních maturit z angličtiny patří informatici z DELTy k absolutní špičce mezi odbornými školami v ČR.

Úspěchy v odborných soutěžích i u státních maturit

Škola se snaží poskytnout ty nejlepší podmínky pro rozvoj všech talentovaných studentů. V letech 2021 a 2019 byla DELTA nejúspěšnější školou v programátorských soutěžích v České republice.

Získaná ocenění:

  • Celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti – obor Informatika: 2021 – 2. místo, 2020 – 6. místo, 2019 – 1. místo, 2018 – 1. místo,
  • Soutěž MŠMT v programování 2021, 2019 do celostátního kola postoupilo z DELTY nejvíce studentů ze všech škol v ČR,
  • Vernadskij Competition 2019 největší Ruská vědecká soutěž středoškoláků – 2násobná účast (Rusko, Moskva),
  • EXPO SCIENCE AMAVET 2019: 5 projektů postoupilo do celostátního finále, Intel Excellence in Computer Science Award (Praha, Akademie věd),
  • BusinessPoint 2018 (Brno, VUT): vítězství v celostátním kole,
  • Prezentiáda 2018 (Brno, MUNI): vítězství v Česko-slovenském finále.

státních maturit patří DELTA do absolutní špičky odborných škol. V posledních pěti letech se umístila v angličtině 4x a v matematice 3x v první desítce z více než 220 technických škol v ČR.

Tohle je soukromá škola DELTA – peníze skutečně investované do vzdělání.

logo
Ke Kamenci 151, Pardubice
tel.: 466 611 106, 466 611 174
info@DELTA-skola.cz
www.DELTA-skola.cz
module
Zobrazit více