Zavřít

Gymnázium, Jeseník, Komenského 281

Gymnázium, Jeseník, Komenského 281

Doplňující informace

Gymnázium Jeseník je školou s tradicí sahající do roku 1913. Každoročně otevíráme jednu třídu osmiletého oboru, jednu třídu čtyřletého oboru a jednu čtyřletou sportovní třídu. Sportovní třída může být doplněna žáky čtyřletého oboru 79-41-K/41. Máme 100% úspěšnost ve společné části maturitní zkoušky a více než 95 % našich absolventů pokračuje ve studiu na vysokých školách v ČR i zahraničí. Nad rámec kvalitního vzdělávání mimo jiné nabízíme výuku robotiky, sportovní aktivity, projekty Erasmus+, dramatický kroužek, účast v různých oborových soutěžích, menší i ročníkové projekty, lyžařské, vodácké a cyklo kurzy, exkurze, návštěvy divadel a kin. Pestrý život školy je možné sledovat na našich webových stránkách, na Facebooku a Instagramu. Škola není bezbariérová.
Zobrazit více
  • Cizí jazyky AJ, NJ
  • Ubytování Neuvedeno
  • Stravování 902 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2024/25
Přihl./přij.
2023/24
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Gymnázium; ZŠ5 79-41-K/81 Maturitní zkouška 8 let 30 45/30 Statistika ČJ, M NE ANO
Doporučený prospěch: 1.5
Gymnázium 79-41-K/41 Maturitní zkouška 4 roky 30 58/30 Statistika ČJ, M NE ANO
Doporučený prospěch: 1.5
Gymnázium se sportovní přípravou 79-42-K/41 Maturitní zkouška 4 roky 30 34/18 Statistika ČJ, M, TZ ANO NE
Doporučený prospěch: 1.5

Podrobné informace o škole

Gymnázium, Jeseník, Komenského 281

Ahoj kámo, nemohu se Ti dovolat, tak píšu. Ptal ses, proč jsem před lety volil jesenický gympl. Teď už to snad chápeš :-)

V Dánsku mám perfektní práci, domluvím se anglicky, německy i rusky. Umím to s počítači a tablety, díky robotickým soutěžím jsem sjezdil skoro celou Evropu a USA, neztratím se v davu. Také lyžařský, cyklistický a vodácký kurz mi hodně daly. A to nemluvím o školní basketbalové a florbalové lize, to bylo něco. Ze školy mám také díky projektu Erasmus plus doteď řadu kamarádů ze zemí EU, v jejichž rodině jsem vždy strávil báječný týden a pak je na oplátku hostila naše rodina, když přijeli do Jeseníku.

PS: Mrkni na fotky na webu, ať vidíš, co všechno jsem na gymplu zažil. Co mi zůstalo navíc, je mnoho přátel. Radím Ti, jdi do toho taky. Pro vynikající sportovce, jako jsi Ty, již několikátým rokem otevírají sportovní třídu. Věř mi, že ty čtyři roky na Gymnáziu Jeseník budou stát za to.

Michal

logo
Komenského 281, Jeseník
tel.: 584 411 429
skola@gymjes.cz
www.gymjes.cz
module
Zobrazit více