Zavřít

Církevní konzervatoř Německého řádu

Církevní konzervatoř Německého řádu

Dny otevřených dveří

Doplňující informace

Církevní konzervatoř Německého řádu poskytuje vzdělání v oboru 82-44-P/01 Hudba se zaměřením – hra na varhany, klavír, cembalo, housle, violu, violoncello, kontrabas, kytaru, hra na příčnou a zobcovou flétnu, barokní příčnou flétnu, hoboj, klarinet, fagot, lesní roh, trubku a pozoun, a dále obor řízení sboru a trojobor církevní hudba. V oboru 82-45-P/01 Zpěv se zaměřením – sólový zpěv (klasický nebo populární). Po čtyřech letech se skládá maturitní zkouška a po šesti letech studenti ukončují studium absolutoriem s titulem DiS. Škola ekumenicky otevřená, přijímá studenty různých konfesí, ale i bez vyznání. Absolventi jsou připraveni dále pokračovat ve studiu na VŠ hudebního či pedagogického směru.
Zobrazit více
 • Cizí jazyky AJ, IJ, L, NJ
 • Ubytování 1600  Kč/měsíc
 • Stravování 800 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2024/25
Přihl./přij.
2023/24
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Hudba 82-44-P/01 Absolutorium 6 let 15 16/10 Statistika DZ, HV, TZ ANO ANO
Zpěv 82-45-P/01 Absolutorium 6 let 15 23/15 Statistika DZ, HV, TZ ANO ANO

Podrobné informace o škole

Církevní konzervatoř Německého řádu

Je školou moderní, na vysoké odborné a umělecké úrovni.

Poskytuje všeobecné a hudební vzdělání ve formě denního a kombinovaného studia v oborech:

 • 82-44-P/01 Hudba – varhany, klavír, cembalo; dechové a strunné nástroje; řízení sboru; trojobor církevní hudba
 • 82-45-P/01 Zpěv – klasický, populární

Po čtyřech letech studia se skládá maturitní zkouška a po šesti letech studenti ukončují studium absolutoriem s titulem DiS.

Absolventi konzervatoře mají možnost pokračovat ve studiu na vysokých školách nejen uměleckého směru.

Absolvováním uceleného šestiletého vzdělávacího programu a úspěšným vykonáním absolutoria získají kromě vyššího odborného vzdělání také pedagogickou způsobilost pro výuku na ZUŠ.

Proč studovat u nás

 • rodinná atmosféra a unikátní nástrojové vybavení
 • škola se zárukou kvalitního hudebního vzdělávání
 • škola a domov mládeže pod jednou střechou
 • poloha v centru historického města
 • jdeme s dobou
 • vzdělání i zábava na jednom místě
 • spolupracujeme se Slezským divadlem v Opavě

Jak to u nás vypadá

Dbáme na kvalitní vybavení, máme nejen unikátní mistrovské hudební nástroje, ale i dobové nástroje pro výuku staré hudby. Klademe důraz také na využití moderních technologií a přizpůsobujeme se trendům dnešní doby.

Součástí školy je domov mládeže. Studentům poskytujeme komfortní ubytování ve dvou až čtyřlůžkových pokojích s nadstandardním vybavením a vlastním sociálním zařízením, se dvěma přípravnými kuchyňkami a útulnou společenskou místností.

Konzervatoř se stala za dobu své působnosti důležitou součástí kulturního života nejen opavského regionu, ale i Moravskoslezského kraje. K tradičním akcím konzervatoře patří především cyklus abonentních koncertů, adventní koncerty, absolventské koncerty a koncerty jednotlivých oddělení konzervatoře, rozličné hudební kurzy a přehlídky otevřené pro veřejnost. Každoročně škola pořádá nesoutěžní přehlídku Máme rádi baroko a každé dva roky spolupořádá Mezinárodní varhanní soutěž Petra Ebena. Nesmíme opomenout uplatnění studentů, také v rámci spolupráce se Slezským divadlem Opava.

Umístění školy v centru historického města Opava přináší studentům výhodu, kterou je ideální dostupnost dopravy, stravování, kulturního i sportovního vyžití.

Vedle působnosti školy vznikl v roce 2020 také Dům dětí a mládeže Německého řádu. Nabízí zájmové vzdělávání a volnočasové aktivity studentům školy, ale i dětem, žákům a zájemcům z řad nejširší veřejnosti. Pro zájemce o studium na konzervatoři jsou organizovány přípravné kurzy k talentovým zkouškám.

logo
Beethovenova 235/1, Opava
tel.: 595 173 028, 731 625 797
info@konzervator.cz
www.konzervator.cz
Zobrazit více