Zavřít

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice, Rudolfovská 92

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice, Rudolfovská 92

Dny otevřených dveří

Každou středu od 14:00 do 17:00 hod (říjen–únor).
Zobrazit více

Doplňující informace

Kritéria přijetí vychází z přijímacích zkoušek a průměrného prospěchu z 8. a 9. třídy. Praktické vyučování máme u 52 podniků. Ubytování v domově mládeže ve škole, u Hvízdala a na Rudolfově. Kdo si požádá o ubytování, je mu zajištěno.
Zobrazit více
  • Cizí jazyky AJ, NJ
  • Ubytování 1200  Kč/měsíc
  • Stravování 2400 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2024/25
Přihl./přij.
2023/24
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Rostlinolékařství 41-04-M/01 Maturitní zkouška 4 roky 10 20/10 Statistika ČJ, M ANO NE
Zahradnictví 41-44-M/01 Maturitní zkouška 4 roky 20 32/20 Statistika ČJ, M ANO NE
Mechanizace a služby 41-45-M/01 Maturitní zkouška 4 roky 60 85/60 Statistika ČJ, M ANO NE
Veterinářství 43-41-M/01 Maturitní zkouška 4 roky 60 162/60 Statistika ČJ, M ANO NE

Podrobné informace o škole

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice, Rudolfovská 92

Rozhodněte se letos pro studium přírodních věd na českobudějovické zemědělské škole.

Moderní škola, která vás dobře připraví na budoucnost, to je Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola, která sídlí nedaleko centra města. Nabízí čtyři maturitní obory: Veterinářství, Zahradnictví, Rostlinolékařství a Mechanizace a služby. Tahle škola je ideální pro všechny, kteří se zajímají o přírodní vědy.

Pokud rádi pečujete o zvířata, vyberte si určitě obor Veterinářství (43-41-M/01). Studium je zaměřené na veterinární prevenci, hygienu a analýzu potravin a na chov domácích a exotických zvířat. Součástí studia je i praxe ve veterinárních ordinacích, zoologických zahradách, odborných laboratořích a na farmách. V areálu školy máme i statek se zvířaty, která se během výuky využívají (kráva, koně, kozy, ovce, prasata a drůbež). Během studia je pak možné absolvovat inseminační kurz, paznehtářský kurz nebo kurz kosmetiky zvířat.

Jestli vás zajímají spíše technické obory a zemědělské stroje, bude jasnou volbou obor Mechanizace a služby (41-45-M/01). Studium je zaměřené na zemědělskou mechanizaci, výpočetní techniku a dopravu. Součástí oboru je studium údržby, servisu a oprav motorů a dalších technických zařízení. Organizujeme také kurzy obsluhy motorové pily, svářečské zkoušky a vyzkoušíš si i výuku CAD aplikací nebo programování CNC strojů.

Pro každého, kdo se rád stará o květiny a baví ho dělat svět krásnějším bude obor Zahradnictví (41-44-M/01) to pravé. Naučíš se aranžovat květiny, navrhovat zahrady a parky, pěstovat zahradní rostliny a získáš i přehled o ochraně přírody. Součástí studia je i praxe v květinářstvích, zahradnictvích nebo zahradních centrech. Ve školním areálu máme krásný ovocný sad, skleníky a další pozemky pro pěstování rostlin.

Chcete-li se jednou věnovat ochraně přírody, mohl by vás zajímat obor Rostlinolékařství (41-04-M/01). Na škole během studia získáš přehled o ochraně rostlin, naučíš se, jak se starat o zeleň na zahradách i ve městech a zjistíš, jak léčit nemocné rostliny. S maturitou získáš i druhý stupeň způsobilosti pro zacházení s přípravky na ochranu rostlin.

Odbornost je u nás na prvním místě. Na škole klademe důraz nejen na teorii, ale i na praxi. Je přeci zásadní vyzkoušet si prakticky, jak práce v daném oboru funguje. Kvalitní zázemí a práce s moderním vybavením je samozřejmostí. Stejně důležité je pro nás ale i přátelské a vstřícné prostředí, které pomáhá studentům rozvíjet jejich silné stránky a talenty. Podle zaměření studia pak nabízíme našim studentům zdarma i řidičské průkazy na osobní automobil, nákladní automobil nebo traktor.

Dny otevřených dveří máme každou středu od října do února od 14 do 17 hodin. Tak neváhejte, přijďte se k nám podívat a zjistěte, zda naše škola není náhodou přesně ta pravá škola pro vás.

logo
Rudolfovská 92, České Budějovice
tel.: 387 924 111
skola@soscb.cz
www.soscb.cz
Zobrazit více