Zavřít

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice, Rudolfovská 92

Kontakty na školu

Dny otevřených dveří

DOD: každou středu od 14:00 do 17:00 hod. (říjen–únor). Přijímací zkoušky máme pouze státní. Kritéria přijetí vychází z jednotlivých přijímacích zkoušek a průměrného prospěchu z 8. a 9. třídy. Praktické vyučování máme u 50 podniků. Celodenní stravování 94 Kč, ubytování na domově mládeže ve škole, U Hvízdala a na Rudolfově. Kdo si požádá o ubytování dostane.
Zobrazit více
  • Cizí jazyky AJ, NJ
  • Ubytování 1000  Kč/měsíc
  • Stravování 2000 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2021/22
Přihl./přij.
2020/21
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Rostlinolékařství 41-04-M/01 Maturitní zkouška4 roky 10 14/10 ČJ,M ANO NE
Zahradnictví 41-44-M/01 Maturitní zkouška4 roky 20 23/20 ČJ,M ANO NE
Mechanizace a služby 41-45-M/01 Maturitní zkouška4 roky 60 79/60 ČJ,M ANO NE
Veterinářství 43-41-M/01 Maturitní zkouška4 roky 60 151/60 ČJ,M ANO NE

Podrobné informace o škole

Střední odborná škola veterinární, mechanizační a zahradnická a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky, České Budějovice

Dlouholetá tradice – vysoká kvalita – pestrá nabídka.

Že přeháníme? Tak čti dál.

Jsi-li spíše technický typ, pak lze u nás studovat obor 41-45-M/01 Mechanizace a služby.

Tento obor se zaměřuje na zemědělství, dopravní a servisní služby a ICT techniku. Obor se věnuje nejrůznějším strojům, které se používají v zemědělství a dopravě, osobním i nákladním automobilům, včetně využití elektronických a automatizačních prvků ve strojích.

Součástí oboru je studium údržby, servisu a oprav motorů a dalších technických zařízení. V rámci studia probíhá výuka CAD a CAM systému, včetně výuky práce na CNC strojích. Dále je na tomto oboru rozšířena výuka ICT techniky.

Pro ty, pro které je posláním pomáhat zvířatům a chránit je, je připraven obor 43-41-M/01 Veterinářství. Ti, kteří si jej vyberou, projdou velmi atraktivní teoretickou i praktickou výukou, při níž se dostanou například i do zoologické zahrady. Součástí školy je středisko praxe, kde jsou ustájena různá zvířata, která se využívají při výuce (koně, kozy, ovce, prasata, kráva, drůbež a další). Přímo ve škole pak budou mít možnost starat se o malá exotická zvířata, psy a koně.

Chceš-li, aby Tvým královstvím byly květiny, zahrady a parky, pak můžeš zvolit obor 41-44-M/01 Zahradnictví. Součástí školy je ovocná zahrada, skleníky a množství pozemků pro pěstování rostlin. Zde se dozvíš vše o květinách, dřevinách okrasných i ovocných, zahradní architektuře, ale i o způsobech podnikání v tomto oboru. Dalším příbuzným oborem je obor 41-04-M/01 Rostlinolékařství. Tento obor se zaměřuje na ošetřování a ochranu rostlin.

A to je všechno? Samozřejmě, že ne.

Všechny obory v sobě zahrnují studium cizích jazyků, práci s osobním počítačem a možnost využívat internet. Všichni naši studenti mají během studia možnost získat řidičský průkaz na traktor, osobní a nákladní automobil a také svářečský průkaz. Dále mohou absolvovat inseminační kurz, kurz kosmetiky zvířat a další.

A pro Vás, kteří to máte daleko, je k dispozici domov mládeže s pestrou nabídkou aktivit pro volný čas. Rovněž jídelna je součástí školy, takže celodenní stravování máš zajištěno.

Chceš se ještě na něco zeptat?

Dny otevřených dveří každou středu od 14.00 do 17.00 hodin (říjen až únor).

Obory: Mechanizace a služby, Veterinářství, Zahradnictví, Rostlinolékařství.

V rámci výuky získáš zdarma řidičský průkaz na traktor – T (obor Mechanizace a služby, Rostlinolékařství), osobní automobil – B (obor Mechanizace a služby, Veterinářství, Zahradnictví, Rostlinolékařství), nákladní automobil – C (obor Mechanizace a služby) a svářečský průkaz pro svařování v ochranné atmosféře, plamenem nebo elektrickým obloukem. Další nabízené kurzy: kurz motorové pily, ovládání hydraulické ruky, ovládání sklízecí mlátičky, kosmetiky zvířat, myslivecký, inseminační a paznehtářský kurz.

Tak na nic nečekej a přijď se k nám podívat.

logo
Rudolfovská 92, České Budějovice
tel.: 387 924 111
skola@soscb.cz
www.soscb.cz
Zobrazit více