Zavřít

ScioŠkola Žižkov – střední škola, s. r. o.

ScioŠkola Žižkov – střední škola, s. r. o.

Dny otevřených dveří

Termíny na webových stránkách školy. Naše dveře jsou otevřeny kdykoli po telefonické dohodě.
Zobrazit více

Doplňující informace

Jsme inovativní střední škola, naším cílem je vzdělávat mladé lidi pro 21. století. Hlavní odpovědnost za učení mají studenti a podporujeme, aby proces učení skutečně tvořili a prožili. Získáš u nás studijní a životní autonomii, prostor pro zážitky, nová přátelství a osobní rozvoj. Absolvuješ všeobecné čtyřleté vzdělání zakončené maturitou. Obor Pedagogické lyceum – prezenční výuka v budově na Žižkově, kontakty viz výše. Obor Gymnázium = Expediční Střední ScioŠkola – výuka v budově školy neprobíhá, střídají se tři týdny online a jeden týden expedice, máme studenty z celé ČR, kontakty – expedicni-stredni@scioskola.cz, tel. 725 449 107, 777 727 051.
Zobrazit více
  • Cizí jazyky AJ, FJ, ŠJ
  • Ubytování Neuvedeno
  • Stravování 900 Kč/měsíc

Obory a zaměření

Obor, zaměření, kód oboru KKOV Ukončení
studia
Přijmou
2024/25
Přihl./přij.
2023/24
Přijímací
zkoušky
PLP OZP
Gymnázium 79-41-K/41 Maturitní zkouška 4 roky 25 18/12 Statistika ČJ, M, PO, JI ANO NE
Školné: 69 000 Kč
Pedagogické lyceum 78-42-M/03 Maturitní zkouška 4 roky 40 119/30 Statistika ČJ, M, PO, JI ANO ANO
Školné: 82 000 Kč

Podrobné informace o škole

ScioŠkola Žižkov – střední škola, s. r. o.

Střední ScioŠkola Žižkov je inovativní střední škola, která si klade za cíl vzdělávat mladé lidi pro 21. století. Společně s našimi studenty tvoříme školu, která připravuje na budoucí výzvy. Pomáháme poznat vlastní silné i slabé stránky, učíme pracovat v týmu, plánovat projekty a rozvrhnout si čas. A především vedeme studenty k zodpovědnosti – za jejich rozhodnutí, vzdělávání i za okolní svět. Výuka u nás probíhá prezenčně, rádi však podnikáme nejrůznější akce, exkurze, výlety a výjezdy, a to i do zahraničí.

Najdeš u nás studijní a životní autonomii, ale i prostor pro zážitky, nová přátelství a osobní rozvoj. Absolvuješ všeobecné čtyřleté vzdělání zakončené maturitou. Učíš se formou dvoutýdenních projektů (ateliérů), máme i kurzy, přednášky a workshopy, jazykovou výuku, shromáždění a službu. Stojíme na hodnotách všech ScioŠkol, jimiž jsou svoboda, morálka, aktivita, optimismus, odvaha a otevřenost. Formálně jsme obor Pedagogické lyceum, ve vzdělávání se tím však nijak neomezujeme. Přijď se podívat na Dny otevřených dveří, termíny najdeš na webu. Dozvíš se, co potřebuješ, navíc můžeš zajít na čaj se studenty a nahlédnout do výuky. Těšíme se!

logo
Prokopova 100/16, Praha 3
tel.: 775 115 567 (vedení školy)
tel.: 720 756 096 (vedení školy)
stredni@scioskola.cz
stredni.scioskola.cz
module
Zobrazit více